Српските фанови за изјавата на Пикси: Беше пијан или дрогиран… (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Србија во вторник ќе се судрат со Данска на „Алијанц Арената“, во натпревар кој е клучен за нивната иднина на Европското првенство.

Сè освен победа веројатно ќе значи елиминација уште во групната фаза, а на средбата со медиумите пред мечот се обрати селекторот Драган Стојковиќ Пикси.

Поради начинот на кој зборуваше, навивачите на Србија во коментари го „распнаа“ селекторот. Фановите сметаат дека Пикси бил пијан поради завлекувањето на зборовите, а ако не тоа алудираа дека можеби користи други недозволени супстанци.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани