Србија одигра одлично во последниот натпревар пред ЕП и ја победи Шведска (ВИДЕО)

by Стефан
2 минути читање

Репрезентацијата на Србија одигра одличен натпревар и со убедливи 0:3 ка совлада селекцијата на Шведска во натпревар во кој Златан Ибрахимовиќ се збогуваше со фудбалот.

Репрезентацијата на Србија одигра одличен натпревар и со убедливи 0:3 ка совлада селекцијата на Шведска во натпревар во кој Златан Ибрахимовиќ се збогуваше со фудбалот.

Во второто полувреме во период од 60-та до 70-та минута видовме два погодоци кои беа на Александар Митровиќ и Душан Тадиќ.

Шведска најмногу шанси создаде во последните дваесетина минути, меѓутоа не успеа да дојде до погодок. 

Во останатите пријателски редби Унгарија со 3:0 го совлада Израел, додека натпреварите Швајцарија – Австрија и Словенија – Бугарија завршија без победник 1:1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани