Спалети „прецрта“ петмина, познат составот на Италија за ЕП

by 24 фудбал
1 минути читање

Европскиот првак Италија го доби „ликот“ за претстојното континентално првенство на кое ќе го брани тронот од претходниот турнир.

Селекторот Лучијано Спалети го направи потребниот рез и го објави списокот на играчи на кои ќе смета на Европското првенство. Веќе беше јасно дека отпаѓа стоперот Скалвини кој се повреди, а покрај него од првичниот список се изоставени Проведел, Ачерби, Ричи и Орсолини, додека додаден е Гати од Јувентус.

  • Списокот на Италија за ЕП:

Италијанците ќе играат во тешка група на Европското првенство против Шпанија, Хрватска и Албанија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани