Солзите на Роналдо не значат заминување од Ал Наср!

by riste
0 минути читање

Кристијано Роналдо прсна во плач по загубеното финале од Ал Хилал во Купот на Саудиска Арабија, па многумина се посомневаа дека тоа можеби е последен натпревар на Португалецот за Ал Наср.

Но, веднаш по натпреварот извршниот директор на клубот, Гуидо Фиенга ги негираше наводите дека Роналдо би можел да замине.

Тој потврди дека Португалецот останува во клубот и следната сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани