Спинацола се договори со Наполи, во новата сезона ќе игра под водство на Конте

by riste
1 минути читање

Леонардо Спинацола од Рома како слободен фудбалер се сели во Наполи, договор е постигнат, наскоро трансферот и официјално ќе биде објавен.

Спинацола и Рома не се договорија за продолжување на соработката, па италијанскиот бек ја промени средината.

Во наредната сезона ќе настапува за Наполи под водство на Антонио Конте.

Договорот е до јуни 2026 година. Наскоро се очекува Наполи и официјално да го потврди ангажманот на Спинацола.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани