Се е спремно за првото дерби во нокаут фазата на ЕП: Познати составите на Франција и Белгија

by Стефан
1 минути читање

Од 18:00 часот денеска на програмата на Европското првенство е натпреварот помеѓу Франција и Белгија и ова е прво дерби во нокаут фазата на турнирот.

Двајцата селектори, Дешам и Тедеско ги избраа почетните 11 со кои ќе се обидат да дојдат до победата и да го продолжат престојот во Германија.

ФРАНЦИЈА

БЕЛГИЈА:

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани