Само детали го делат Трапановски од потпис со Данди!

by Стефан
1 минути читање

Фудбалерот на Шкупи, Кристијан Трапановски е многу блиску до потпис со шкотскиот Данди Јунајтед со што би станал трет македонски фудбалер во оваа земја.

Тренерот на Данди Џим Гудвин е најголемиот заговорник за трансфер на Трапановски и според информациите на медиумите наскоро се треба да биде потврдено.

Двете страни се во последни преговори и треба да биде побарана работна дозвола за македонскиот фудбалер.

Во редовите на Данди, Трапановски би пристигнал како слободен играч откако му заврши договорот со тимот од Чаир.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани