Роналдо се враќа во Европа!?

by riste
1 минути читање

Новинарот Алхаза Мутаб излезе со изненадувачка информација, тој тврди дека Кристијано Роналдо би можел да се врати во Европа.

Загреан за Португалецот наводно е новиот шампион на Германија, Баер Леверкузен.

Овој новинар претходно тврдеше дека Роналдо треба да го облече дресот на Спортинг Лисабон, но тогаш тоа не се случи.

Баер Леверкузен има совршена сезона, па тешко е за верување дека сакаат да го додадат Роналдо на тимот кој го имаат, но останува да се види дали има вистина во пишувањата на Мутаб.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани