Роналдо и Рамос повторно ќе играат заедно?

by riste
1 минути читање

Серхио Рамос е слободен играч откако по една сезона се раздели од Севиља, Ал Наср прави напор да го ангажира искусниот шпански дефанзивец.

Според „АС“, Кристијано Роналдо и спортскиот директор на Ал Наср, легендарниот Фернандо Јеро, го убедуваат Серхио Рамос да потпише за саудискиот клуб.

Уште е нејасно дали Рамос ќе прифати да игра во Саудиска Арабија или ќе одбере друга дестинација.

Роналдо и Рамос долги години играа заедно во Реал Мадрид.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани