Родриго има јасен став за својата иднина

by riste
1 минути читање

Родриго ги отфрла сите шпакулации кои го поврзуваат со заминување од Сантијаго Бернабеу, вели дека со сигурност ќе остане во Реал Мадрид.

И покрај тоа што има договор до јуни 2028 година и игра одлично, се појавуваат гласини дека Родриго би можел да замине од Реал Мадрид, особено со доаѓањето на Мбапе.

Но, Бразилецот ги негира таквите написи.

„Не ми паднало на ум да го напуштам клубот на мојот живот, Реал Мадрид“, вели Родриго.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани