Реал не запира со Мбапе: Веќе го планира најскапиот трансфер во историјата на клубот?!

by Стефан
1 минути читање

Реал Мадирд неодамна го потврди Килијан Мбапе, меѓутоа во клубот прават и планови за наредното лето.

Според последните најави на „Бернабеу“ треба да пристигне нов млада ѕвезда. Во прашање е Флоријан Вирц од Баер Леверкузен.

Информациите на „Марка“ се дека Реал веќе има договор и со фудбалерот и со Леверкузен за трансфер наредното лето. Најавите се дека во прашање ќе биде најскапиот трансфер во историјата на клубот.

Нивниот план е да го доведат Вирц за 150 милиони евра и така би станал најплатениот играч во историјата на кралскиот клуб. Рекордот во овој момент го држи Еден Азар со 120.8 милиони.

Не е исклуечно следното лето Вирц во Мадрид да дојде заедно и со Чаби Алонсо ако Анчелоти одлучи да заврши со својот престој на клупата на „кралевите“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани