Реал Мадрид рано го објави стартниот состав за финалето! (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Реал Мадрид многу порано од очекувања го објави официјалниот стартер состав за денешното финале против Борусија Дортмунд.

Обично официјалните состави излегуваат околу еден час пред почетокот на мечот, но нешто после 18 часот Реал Мадрид објави кои фудбалери ќе го почнат натпреварот.

На голот ќе биде Куртоа, во одбраната Менди, Ридигер, Начо и Карвахал, во средниот ред се Крос, Валерде и Камавинга, странично ќе напаѓаат Винисиус и Родриго, а централно офанзивно ќе игра Белингем.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани