Реал Мадрид го потврди датумот за презентација на Мбапе

by riste
0 минути читање

Реал Мадрид соопшти дека следниот вторник, на 16. јули ќе се случи големата презентација на Килијан Мбапе на Сантијаго Бернабеу.

Претходно, претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе го пречека Килијан Мбапе и свечено ќе биде потпишан петгодишниот договор.

По презентацијата Мбапе ќе зборува со медиумите во прес собата на Бернабеу.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани