Рајс распука по словачкиот селектор: Молчи ќелава ку*во!

by riste
1 минути читање

Англиската репрезентација среќно ја мина Словачка во осминафиналето, а по последниот судиски свиреж, Деклан Рајс влезе во вербален дуел со словачкиот селектор Франческо Калцона.

Читачите од усна веднаш стапија на сцена и открија што му рекол Рајс на Калцона.

„Молчи пи*ко. Молчи ти ќелава ку*во“, го пцуел Рајс словачкиот селектор Калцона.

Словачка секунди ја делеа од сензационална победа, но Белингем во 95. минута ја спаси Англија, а во продолженијата погоди Кејн и ја однесе Англија во четвртфиналето.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани