Проблем за Саутгејт: Англија ослабена во четвртфиналето против Швајцарија

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Англија благодарение на голот на Џуд Белингем во последните моменти од натпреварот против Словачка успеа да се спаси од елиминацијата.

Сега Англичаните ги чека четвртфинале во кое ќе играат против Швајцарија.

Во ова четвртфинале избраниците на Герет Саутгејт ќе бидат ослабени бидејќи нема да може да сметаат на дефанзивецот Марк Геи.

Поради жолти картони Геи ќе го прескокне четвртфиналниот дуел и би бил на располагање во полуфиналето ако Англија таму се пласира.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани