Прекрасен гол на Роналдо како загревање за ЕП! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Кристијано Роналдо даде прекрасен гол за Португалија во пријателскиот натпревар против Република Ирска.

На почетокот од вториот дел Роналдо доби идеален пасус од Рубен Невес, а потоа направи мал дриблинг и со топовски удар ја смести топката во аголот на противникот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани