Полицијата со полни раце работа: Шкотите го „окупираа“ Минхен – избегната и трагедија! (ФОТО+ВИДЕО)

by Стефан
2 минути читање

Со денешниот натпревар помеѓу Германија и Шкотска започнува Европското првенство, а шкотските навивачи во дел од градот направија вистински хаос.

Пијани шкотски фанови предизвикале инциденти, а реагирала и полицијата.

Можела да се случи и трагедја откако еден навивач паднал на глава на скали кои водат кон подземна желенизичка. За среќа по укажаната лекарска помош навивачот бил во добра состојба.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани