Познати составите Турција со Ѓулер ја напаѓа Австрија

by Стефан
0 минути читање

Од репрезентациите на Австрија и Турцијак ќе го добиеме последниот четвртфиналист на Европското првенство.

Монтела на клупата на Турција беше принуден да менува поради суспензијата на Чалханоглу и Акајдини кои се суспендирани поради жолти картони. Австријците не можеа да сметаат на Вимер и Траунер.

АВСТРИЈА (4-2-3-1): Пенц; Пош, Дансо, Линхарт, Мвене; Сејвалд, Сабитцер; Лајмер, Баумгартнер, Шмид; Арнаутовиќ
ТУРЦИЈА (4-2-3-1): Ѓунок; Мулдур, Бардакчи, Демирал, Кадиоглу; Јуксек, Ајхан; Јилзиз, Кокчу, Јилмаз; Ѓулер

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани