Познати составите: Се е спремно за спектакл во Мадрид!

by Стефан
1 минути читање

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата е второто полуфинале во кое ќе се сретнат Реал Мадрид и Баерн Минхен. Првиот натпревар во Минхен заврши без победник 2:2, па така вечерва освен домашниот терен на Реал, некоја од екипите нема посебна предност.

На нешто повеќе од еден час до почетокот на натпреварот познати се и стартните состави.

РЕАЛ МАДРИД: Лунин, Карвахал, Начо, Менди, Валверде, Чуамени, Крос, Белингам, Родриго Винисиус.

БАЕРН МИНХЕН: Ноер, Де Лихт, Дајер, Гнабри, Кејн, Кимих, Лајмер, Мазрауи, Мусиала, Павловиќ, Сане.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани