Познати составите: Саутгејт и Куман направија по една измена

by 24 фудбал
1 минути читање

Холандија и Англија ќе се борат за вториот финален билет на Европското првенство. Откако вчера Шпанија ја исфрли Франција (2-1), сега го чека својот противник во финалето кое се игра во недела.

Селекторите Роналд Куман и Герет Саутгејт ги открија адутите на кои ќе сметаат во второто полуфинале. Кај Холандија има една промена во однос на четвртфиналето, во тимот се врати Дониел Мален. Во тимот на Англичаните пак, стартер повторно ќе биде Геи кој беше суспендиран против Швајцарците.

  • Стартните тимови за полуфиналето:

Холандија: Вербруген, Дамфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Аке, Шоутен, Симонс, Реиндерс, Мален, Депај, Гакпо

Англија: Пикфорд, Вокер, Стоунс, Геи, Сака, Мејно, Рајс, Трипие, Белингем, Фоден, Кејн

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани