Победата на Манчестер Сити ја израдува и Астон Вила!

by riste
2 минути читање

Победата од 2-0 на Манчестер Сити на гостувањето кај Тотнем значеше дека Астон Вила го завери пласманот во Лигата на шампионите за следната сезона.

Кога судијата свирна крај во Северен Лондон, не почна радоста само кај навивачите на Сити, туку се радуваа и во Бирмингем, во таборот на Астон Вила, тие и дефинитивно ќе играат во Лигата на шампионите следната сезона.

Вечерва Астон Вила имаше клупска забава, па токму на таа падна големата радост за пласманот во ЛШ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани