Пикси сигурно добива отказ, познати се кандидатите за негов наследник

by riste
0 минути читање

Србија разочара на Европското првенство откако на три меча постигна само еден гол и испадна уште во групната фаза.

Селекторот Драган Стојковиќ – Пикси ќе добие отказ, а веќе се шпекулира со негови можни наследници.

Наводно прв избор е Славиша Јокановиќ кој како тренер ги водеше и Партизан, Ватфорд, Фулам, Шефилд јунајтед…

Останатите кои се земени во предвид се Владимир Ивиќ, Мирослав Ѓукиќ и Саво Милошевиќ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани