Пандев денеска ќе игра натпревар со легенди како Дида, Ривалдо, Панучи, Стоичков… (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев денеска ќе биде дел од „тимот на светот“ кој во Букурешт ќе игра против слвната генерација на Романија од 1994 година.

Пандев во овој натпревар ќе игра заедно со легенди на светскиот фудбал како: Дида, Панучи, Ривалдо, Савиола. Стоичков..На спротивната страна на теренот се очекуваа играчи како: Петреску, Димитриеску, Мунтеану…

Оваа генерација на Романија на Мундијалот во 1994 година успеа да дојде до четвртфиналето.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани