Официјално: Шишковски е нов голман на Борац Бања Лука!

by riste
1 минути читање

Македонскиот репрезентативен голман, Дамјан Шишковски од ерменскиот Арарат се сели во Босна и Херцеговина, тој стави потпис на договор со Борац од Бања Лука.

29-годишниот голман денеска и официјално беше промовиран како засилување на Борац.

„Доаѓам во тим кој минатата сезона ја освои титулата во Босна и Херцеговина и јасно ми е дека целта е да се одбрани трофејот. Им благодарам на управата на клубот за укажаната доверба, а мое е со моите одбрани да придонесам за остварување на тие цели“, рече Шишковски.

Шишковски кој потекнува од Работнички, досега покрај последниот негов клуб, Арарат, во странство бранеше и за Гент, Лахти, РоПС и Докса.

За најдобрата македонска репрезентација има 11 натпревари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани