Официјално: Дарко Глишиќ од Вардар се пресели во Гостивар!

by riste
1 минути читање

Гостивар денеска го објави ангажманот на Дарко Глишиќ кој во овој тим пристигнува од Вардар.

По остварената цел со Вардар, опстанок во најдобрата македонска лига, Дарко Глишиќ реши да се пресели во Гостивар од каде доби понуда со многу подобри финансиски услови.

Покрај Глишиќ, наскоро се очекува како ново засилување Гостивар да го промовира и Константин Чешмеџиев.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани