Официјално: Даглас Луис е ново засилување за Јувентус!

by riste
1 минути читање

По долги преговори со Астон Вила, Јувентус конечно се пофали дека Даглас Луис е нивно ново засилување.

Даглас Луис од Астон Вила премина во Јувентус за сума од 50 милиони евра која ќе биде платена на четири рати.

Од Јувентус во Астон Вила се селат Самуел Илинг и Енцо Баренечеа во одделни договори вредни вкупно 22 милиони евра.

„Официјално е, Даглас Луис е фудбалер на Јувентус! Бразилскиот интернавионалец потпиша петгодишен договор до 30 јуни 2029 година“, стои во соопштението на Јуве.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани