Официјално: Астон Вила го купи Јан Матсен за 45 милиони евра!

by riste
1 минути читање

Јан Матсен од Челси се сели во Астон Вила, фудбалерот кој минатата сезона блескаше во дресот на Борусија Дортмуна каде играше како позајмен, сега направи перманентен трансфер во клубот од Бирмингем.

„Астон Вила со задоволство може да го соопшти потпишувањето со Јан Матсен од Челси“, соопшти клубот.

Сумата која ја плаќаат е 45 милиони евра. Тоа е најголемата сума во досегашниот дел од преодниот рок.

Матсен во моментов е во Германија каде со холандската репрезентација настапува на Европското првенство.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани