Официјални состави: Италија и Швајцарија ја почнуваат нокаут фазата на ЕП

by riste
1 минути читање

Лучано Спалети и Мурат Јакин и одбраа фудбалерите кои ќе го почнат денешното осминафинале меѓу Италија и Швајцарија.

Италијанците не може да сметаат на Калафиори поради жолт картони, па на негово место е дефанзивецот на Рома, Џанлука Манчини.

Најистурен во нападот ќе биде Скамака, а од страните ќе напаѓаат Ел Шарави и Киеза.

Јакин се одлучи за напѓачко трио со Емболо, Ндоје и Варгас. Шаќири од клупата ќе го почне натпреварот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани