Нереди во Берлин: Повредени 155 полицајци и уапсени 74 хулигани! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Вистински хаос се случуваше денеска во натпреварот помеѓу Динамо од Берлин и Енерџи Котбус во четвртиот ранг на германскиот фудбал.

Од берлинската полиција соопштија дека по инцидентите медицинска помош побарале 155 полицајци, а биле уапсени 74 хулигани кои учествувале во нередите.

Исто така против 62 навивачи се поднесени кривични пријави за нарушување на јавниот ред и мир и напад на службени лица.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани