Непоканети гости на теренот на Вембли, фанови го прекинаа финалето за момент! (ВИДЕО)

by riste
2 минути читање

Обезбедувањето на Вембли потфрли на стартот од мечот, брзо откако судијата означи старт на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, на теренот се појави навивач.

Тој полека влезе на теренот без некој да го брка, извади телефон и почна да се слика. По него влегоа уште неколку навивачи, беше потребно време додека бидат извадени од теренот и се создадат услови за играта да продолжи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани