Мурињо пристигна во Истанбул, фанови го пречекаа уште на аеродромот! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Жозе Мурињо пристигна во Истанбул каде денеска во 19 часот ќе биде промовиран во нов тренер на Фенербахче.

Португалецот почнува нова авантура, кариерата ја продолжува во Турција, Мурињо ќе има нова мисија, да го врати Фенербахче на врвот во турското првенство и да направи забележителен успех во Европа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани