МТВ ќе го пренесува мечот меѓу Слован и Струга

by riste
0 минути читање

Вечерва од 19 часот македонскиот шампион Струга го почнува настапот во Европа за оваа сезона, противник во првото коло од квалификациите им е Слован од Братислава.

Натпреварот кој се игра во Словачка ќе се пренесува на националниот сервис, поточно на МТВ 3 и МТВ 2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани