Мојс не верува дека можат да го спречат Сити да ја освои титулата: Би било тешко и против нивниот тим до 14 години!

by riste
0 минути читање

Манчестер Сити синоќа го победи Тотнем и доколку триумфира и против Вест Хем по четврти пат по ред ќе стане шампион на Англија.

За Дејвид Мојс тоа ќе биде последен натпревар како тренер на Вест Хем, тој не верува дека можат да го спречат Манчестер Сити да ја оствари целта.

„Би било тешко да го сопреме и нивниот У14 тим да ја освои титулата“, вели Мојс.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани