Мотивацискиот говор на Мбапе за соиграчите пред почетокот на пенал серијата!

by riste
0 минути читање

Франција беше перфектна во пенал серијата, погоди пет од пет и ја совлада Португалија за пласман во полуфиналето на Европското првенство.

Мбапе не беше еден од изведувачите бидејќи претходно беше заменет, но капитенот им одржа говор на своите соиграчи пред да заминат да шутираат.

„Момци, останете мирни. Работевме на ова. Заборавете на се друго, само сте вие и голманот. Ајде, без разлика што ќе се случи, остануваме заедно како тим!“, им рекол Мбапе.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани