Меси и Алварез ја однесоа Аргентина во финале (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Аргентина со 2-0 ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка, Алварез и Меси беа стрелци на головите.

Аргентина ја оправда улогата на фаворит и дојде до триумф против Канада. Аргентинците создадоа многу повеќе шанси, од кои две искористија и ја остварија целта.

Резултатот го отвори Алварез со гол во 22. минута од натпреварот. 1-0 беше резултатот по првото полувреме.

По само шест минути игра во вториот дел, Лео Меси постигна гол за 2-0, што беше и кончен резултат на мечот.

Аргентина во финалето ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Уругвај и Колумбија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани