Мбапе доби своја восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“ (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Килијан Мбаапе потврди дека заминува од Пари Сен Жермен, а очекувањата се тој да продолжи во редовите на Реал Мадрид. Додека се подготвува за шпанскиот гигант тој се појави на откривање негова восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“.

Францускиот голгетер беше воодушевен од одличната изработка на фигурата ,па низ шега искоментира.

„Овој повеќе личи на Килијан, отколку јас“…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани