Мартинез го објави списокот на Португалија за Европското првенство

by Стефан
1 минути читање

Португалскиот селектор, Роберто Мартинез го објави списокот на Португалија за Европското првенство кое ова лето ќе се игра во Германија.

Списокот на Португалците е без некакви изненадувања и на него главна ѕвезда секако е Кристијано Роналдо кој и покрај годините редовно тресе мрежи во Саудиска Арабија.

На Европското првенство, Португалија ќе игра во група со Турција, Грузија и Чешка. Првенството Португалија го започнува на 18. јуни.

ГОЛМАНИ: Диого Коста, Хозе Са, Руи Патрисио
ОДБРАНА: Антонио Силва, Данило Переира, Далот, Инасио, Кансело, Нелсон Семедо, Нуно Мендеш, Пепе, Рубен Диас.
СРЕДЕН РЕД: Бруно Фернандеш, Жоао Невеш, Палхиња, Отавио, Рубен Невес, Витиња, Бернардо Силва.
НАПАД: Кристијано Роналдо, Диого Жота, Консеисао, Гонсало Рамош, Жоао Феликс, Педро Нето, Рафаел Леао.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани