Манчестер Сити мисли на иднината, го договори американското чудо од дете!

by riste
0 минути читање

Од 2027 година Манчестер Сити во својот состав ќе го има 14-годишниот Каван Саливан кој важи за огромен талент.

Каван Саливан потпиша за Филаделфија Унион, а договорот е таму да биде до 2027 година кога е се префрли во Манчестер Сити.

За него биле заинтересирани повеќе клубови, но англискиот шампион ја добил битката.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани