Малку фалеше фудбалер на Дортмунд од радост да се повреди и да го пропушти финалето! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Фудбалерите на Борусија Дортмунд ја остварија мисијата, се пласираа во големото финале од Лигата на шампионите, па радоста беше огромна.

Прво се славеше на стадионот со навивачите кои допатуваа од Дортмунд, а потоа славјето продолжи во соблекувалната.

Во таквата прослава, дефанзивецот Ник Шлотербак можеше да се повреди од невнимание. Се обиде да скокне на една кутија на која стоеа неколку негови соиграчи, но падна. Среќа мина без последици.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани