Македонскиот првак отпатува во Словачка за квалификацискиот меч во ЛШ

by 24 фудбал
1 минути читање

Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Љум ќе се судри со Слован Братислава во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Фудбалерите на првакот веќе отпатуваа кон Словачка за утрешниот натпревар. Четата предводена од Ќатип Османи од аеродромот во Охрид летна кон Братислава и ќе има повеќе од 24 часа за последните подготовки.

Слован важи за апсолутен фаворит, меѓутоа Струга нема што да загуби и ќе оди да се надигрува во Братислава. Натпреварот меѓу Слован Братислава и Струга Трим Љум се игра во среда од 19:00.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани