Македонецот Стефан Јевтовски повеќе не е фудбалер на Ујпешт

by Стефан
1 минути читање

Eкс-младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Јевтовски од денеска повеќе не е дел од тимот на унгарски Ујпешт.

Јевтовски во редовите на Ујпешт пристигна во 2021 година од Работнички, а денес три години подоцна клубот одлучи дека е време за разделбата.

Покрај Јевтовски, Ујпешт потврди и уште четири други заминувања. Засега не е познато каде македонскиот фудбалер ќе ја продолжи кариерата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани