Лутон е чекор поблиску до враќање во Чемпионшип, само реми против Евертон (ВИДЕО)

by riste
0 минути читање

Лутон одигра 1-1 на свој терен против Евертон и на две кола до крајот уште се наоѓа во зоната за испаѓање.

Евертон поведе со гол на Калверт Луин во 24. минута, а седум минути подоцна Адебајо даде гол за израмнување на 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани