Лудо: Јамал и лани на Франција ѝ дал гол на ЕПУ17! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Ламин Јамал стана најмладиот стрелец во историјата на Европските првенство, а тоа го направи со маестрален погодок против Франција.

Интересно, Јамал лани, на 15 години на Европско првенство за фудбалер под 17 години, дал многу сличен гол на денешниот, а противникот е ист, Франција. Луда коинциденција.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани