Лице од обезбедувањето со лизгачки старт го повреди Мората! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

По крајот на мечот меѓу Шпанија и Франција се случи неверојатен инцидент во кој член на обезбедувајќи го повреди шпанскиот напаѓач, Алваро Мората.

Додека Шпанците ја славеа победата, на теренот влета навивач, еден од обезбедувањето кои се обидуваше да го фати фанот, се лизна и го удри Алваро Мората.

Шпанскиот напаѓач направи гримаса на лицето и се фати за коленото. Уште е нејасно дали станува збор за посериозна повреда.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани