Летаа столчиња на сите страни: Холанѓани тепаа Англичани во Дортмунд (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Oд 21:00 часот вечерва се игра второто полуфинале на Европското првенство помеѓу Англија и Холандија, а пред овој дуел на улиците имаше пресметка помеѓу фановите.

Холандски навивачи ги нападнале Англичаните кои седеле во паб во близина на стадионот.

Во пресметката летале столчиња и шишиња од сите страни.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани