Легендарниот Ројс со прекрасен гол се одјави од Борусија Дортмунд! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање
Ројс

Марко Ројс денеска за последен пат го носеше дресот на Борусија Дортмунд, а на својата разделба од клубот постигна фантастичен гол од слободен удар.

Течеше 38. минута кога Ројс постигна супер гол од слободен удар за водство на Дортмунд над Дармштад од 2-0.

Ројс од игра излезе во 81. минута, а соиграчите му направија шпалир при излегувањето од теренот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани