Крос: Се изненадив кога видов дека ќерка ми плачеше во саботата…

by riste
1 минути читање

Во саботата Тони Крос го одигра последниот натпревар за Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу, имаше многу емоции, особено кај неговото семејство.

Најмногу солзи имаше на лицето на неговата ќеркичка, Крос вели дека бил изненаден бидејќи таа била најсреќна кога кажал дека ќе се пензионира.

„Бев изненаден кога ја видов ќерка ми како плаче во саботата бидејќи таа беше најсреќна кога им кажав дека ќе се пензионирам“, вели Крос.

„Со мојот син беше војна по дома, бидејќи тој не сакаше да го напуштам фудбалот“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани