Крос имаше неверојатен меч, статистика каква што немал никој друг на ЕП (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Тони Крос имаше 99 проценти точност на додавањата со што постави нов рекорд на Европските првенства.

Тони Крос имаше 102 обиди за додавање на мечот меѓу Германија и Шкотска од кои 101 беа прецизни.

Од 1980 година откако се води евиденција за оваа статистика, на никој кој имал над 100 обиди за додавања не му успеало да има 99 проценти точност.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани