Клуб од Премиерлигата го сака Гасперини, но тој има само едно на ум!

by riste
1 минути читање

Џанпјеро Гасперини периодов е хит откако со Аталанта успеа да ја освои Лига Европа победувајќи го Баер Леверкузен. Тој е единствениот тренер кој оваа сезона беше подобар во дуел со Чаби Алонсо.

Гасперини открива дека имал понуда од клуб од Премиерлигата, но неговата желба е само да продолжи во Аталанта.

„Добив важна победа од клуб од Премиерлигата во изминатите денови“, открива Гаспреини.

„Не можам да ја прифатам сега и да заминам од Италија, се чувствувам добро тука и ја планирам мојата иднина со Аталанта“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани