Кандидат за гол на сезоната на самиот крај: Страшни ножички на Кудус против шампионот (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Манчестер Сити се радуваа на четврта титула во низа во Премиер лигата, откако не си дозволија кикс и го совладаа Вест Хем во последното коло со 3-1.

„Чеканите“ не успеаја да му направат услуга на градскиот ривал Арсенал, меѓутоа дадоа неверојатен погодок на гостувањето на „Етихад“. Пред крајот на полувремето Мохамед Кудус даде ефектен гол со ножички за екипата на Вест Хем.

Овој погодок е со сигурност меѓу најубавите во премиерлигашката сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани